Hlavní menu
Úvodní stránka
O obci
Aktuality
Úřední deska
Úřední oznámení
Elektronická podatelna
Muzeum bří Čapků
Turistické informace
Spolky a sdružení
Kultura
Školská zařízení
Zdravotnictví
Časopis Studánka
Fotogalerie
Odkazy
Místní podnikatelé
Kontakty
Vyhledávání
PC tipy a návody
Inzerce
Webkamery MS
Povodňový plán obce
Akce v okolí
Blesková zpráva


Nové reportáže z obce
najdete na stránkách
televize-js

 
Novinky ke stažení
file icon Studánka č. 2015/3 - květen 2015
(Ročník 2015)

file icon Oznámení o záměru obce pronajmout nebytové prostory
(Oznámení)

file icon Koletova Rtyně 2015
(Plakáty pořádaných akcí)

Czechpoint
Logo CzechPoint
Anketa
Co Vám schází na Svatoňovických stránkách?
 
Aktuální návštěvníci
Právě zde jsou
Hosté : 6
Statistiky
Členů: 10
Novinky: 649
Odkazy: 64
Návštěvníků: 2893476
TOPlist Statistiky

 

TOPlist statistiky
 

Partnerské weby

Svazeb obcí Jestřebí hory
Království - Jestřebí hory
Televize JS
Adršpašsko - Teplické skály
Turistický region Kladské pomezí

 

RSS kanál
Úvodní stránka
Dotazovna

Je zde 16 příspěvků.
Stránky: 1

JménoText
Bohumil KrálVložen: Út 9. prosinec 2014, 22:13:05 CET
Zdravím nové obecní zastupitele a mám dotaz: 
"Na příští rok připadá 300-leté výročí vzniku poutního místa v Malých Svatoňovicích. Můžete nás seznámit s tím, jaké konkrétní akce připravuje obec pro připomenutí této významné události?" 
Jarda v.
od Malé Svatoňovice
Vložen: St 29. říjen 2014, 12:20:05 CET
Zdravím koaliční i opoziční zastupitele, zdravím budoucího starostu, případně starostku jak novou, tak staronovou. Zarazila mne odpověď na dotaz zastupitelky M. Pelcové na jednání zastupitelstva dne 1.9.2014. Dotaz se týkal neutěšeného stavu"chodníku"od serpentin do lokality "Jestřebec". Starostka dle zápisu odpověděla, že to není naše!? No, dobře, ale obyvatelé dané lokality a občané pracující v Polytexu naši(vaši) jsou. Úprava stávajícího stavu by, při dnešní technice, trvala cca čtyři dny. Hlavně neargumentujte možnou rekonstrukcí silnice od Batňovic do Malých Svatoňovic. Není dosud jistý žádný termín.
Odpověď: Děkuji za dotaz a musím konstatovat, že vše uvedené souhlasí. "Chodník", který je součástí komunikace III/3014 je v majetku SÚS KHK. Chodí po něm naši občané a je ve velmi špatném stavu. Ovšem v září 2014 jsme řešili místní komunikace v havarijním stavu a kupička peněz na jejich opravu se nafouknout nedala. Bude na novém zastupitelstvu, zda se pustí do úpravy povrchu (i když je to úsek, který bude součástí rekonstrukce silnice III. třídy) nebo vyčká, zda rekonstrukce silnice bude zařazena do roku 2015. 
Eva Hylmarová, starostka obce
J.Karban
od Malé Svatoňovice
Vložen: St 8. říjen 2014, 14:59:07 CEST
Dobrý den , chtěl jsem se zeptet,proč jsou uváděné nepravdivé informace ,a to delší dobu, v rubrice Místní podnikatelé např.: - Prodejna Nynon; - Občerstvení U LÍPY .
Odpověď: Omlouvám se všem chybně uvedeným či neuvedeným živnostníkům. Unikla nám aktualizace. V co nejkratší době vše napravíme. 
Děkuji za pochopení. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Eva Hylmarová
od Obec Malé Svatoňovice
Vložen: Pá 22. srpen 2014, 10:51:16 CEST
Doplňuji dopověď k dotazu, který se týkal samoobsluhy v sídlišti paneláky: 
Dnes jsem obdržela od majitelky dopis, kde píše: "zatím jsem odkoupila druhou polovinu nemovitosti a pokud vše vyjde mohla by být tato prodejna otevřena během měsíce 09/2014". 
Nám zbývá pouze doufat, že tomu tak skutečně bude.
obyvatelka SvatoňoviVložen: Út 12. srpen 2014, 09:12:55 CEST
Hezký den,chtěla bych se zeptat,kdy budou z obecních bytů vystěhováni ostatní nájemníci,kteří neplatí nájem a nemají ani elektřinu,takže v bytech netopí,čímž je ničí.Kdo bude platit opravy takových bytů?My ostetní z našich nájmů?
Odpověď: Tento dotaz je třeba směrovat na Bytovou správu. Souhlasím s Vámi, že je třeba postupovat v těchto případech opravdu tvrdě, protože jinak je to nespravedlivé vůči poctivým nájemníkům. Bytová správa musí postupovat (a postupuje) v souladu se zákonem a tam je proces exekučního vystěhování velmi pomalý. 
Eva Hylmarová, starostka obce
JANA K.
od Síldiště
Vložen: Út 12. srpen 2014, 09:02:26 CEST
Dobrý den, není nejaká informace, kdy se znovu otevře obchod na sídlišti?
Odpověď: Bohužel majitelka s námi nekomunikuje, nemáme žádnou možnost ovlivnit obnovu tolik potřebné samoobsluhy. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Ing. Ladislav Raim
od Hradec Králové
Vložen: Út 12. srpen 2014, 08:55:37 CEST
Dobrý den, 
chtěl bych, prosím, vědět, kdy se konečně začne něco dělat s komunikací v Malých Svatoňovicích-Petrovicích od hlavní silnice 3014 k původnímu Mikešovu statku. Silnice je již několik let v havarijním stavu a paní starostka mi opakovaně přislíbila opravu této komunikace v červnu letošního roku. Protože je již polovina července a momentálně je komunikace nesjízdná, popř. sjízdná s vysokou pravděpodobností poškození vozidla, ptám se, kdy začne obec, jako vlastník komunikace jednat. Při poslední cestě na chalupu jsem si poškodil odlétajícími kameny obě stabilizační tyče na přední nápravě a škoda je 2 500,- Kč!!! Nemyslíte si, že by obec měla takové škody proplácet? 
Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Jedná se o opravu velkého rozsahu, která je v rozpočtu na letošní rok. Ovšem o zahájení prací musí rozhodnout zastupitelstvo. Zasedání ZO se koná 1.9.2014. Zatím byly provedeny výspravy v nejhorším úseku. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Petr Farský
od M.Svatoňovice
Vložen: St 7. květen 2014, 08:42:01 CEST
Dobrý den, 
prosím Vás mám jednu věc: Pokaždé, když si koupím s rodinou, sice starší, ale pro nás nové auto,tak je vcelku v pořádku, ale zhruba po 3-4měsících provozu po naší hlavní komunikaci, to je silnice č.3014, což je od křižovatky u Nesládků až do V.Svatoňovic a pokračuje až do Batňovic pod č.3013, je auto ve stavu NEDOBRÉM, což mě vážně už štve a myslím, že nejsem sám, který je v této situaci. Já osobně nemám tolika peněz, abych dával auto kvůli tomu do servisu.  
Proto se ptám, bude se s touto silnicí něco dělat? Bude někdy v pořádku? A jestli ano, kdy to bude? Kdy se budu s radostí vracet od Batňovic domů, aniž bych zase nadával, jak mě ta silnice ničí auto. 
Děkuji za odpověd a přeji krásný den.
Odpověď: Na Váš dotaz neumím dát jednoznačnou odpověď. Silnice 3. třídy 3014 je v majetku Královéhradeckého kraje. Obec již mnoho let urguje její rekonstrukci - písemně, osobním jednáním, součtem projíždějících vozidel (velmi precizně studii vytvořili žáci a učitelé naší základní školy). Po letech se zdá, že se k rekonstrukci schyluje. Je hotová projektová dokumentace a kraj vyřizuje stavební povolení. Dle sdělení úředníků KHK a SÚS by stavba měla být realizovaná v roce 2015. Zda to tak skutečně bude, to musíme vyčkat do příštího roku. Za sebe Vás mohu ubezpečit, že nevynechám jedinou příležitost k urgencím a písemným stížnostem na velmi neutěšený stav této komunikace. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Michal Němec
od Strážkovice 55
Vložen: Út 6. květen 2014, 23:28:41 CEST
Dobrý den, 
potřeboval bych vědět, jak řešit, když soused vypouští přepad ze septiku nebo žumpy na mojí zahradu?  
Děkuji
Odpověď: Neuvádíte konkrétní místo, ale obecně by mělo platit, že nejprve se sousedem promluvím a požádám o nápravu. Pokud soused neprovede úpravy nebo nedojde mezi vámi k dohodě, pak je třeba se obrátit na vodoprávní orgán, tj. pro nás Městský úřad Trutnov, odbor životního prostředí, oddělení ochrany životního prostředí a vodního hospodářství. 
Eva Hylmarová, starostka obce
P. a K. KrupoviVložen: St 5. březen 2014, 16:51:40 CET
Omlouváme se všem sousedům v Zahradní ulici za nepříjemné pálení klestí v neděli 2. 3. 2014 dopoledne. Manželé Krupovi
Odpověď: Velmi rádi omluvu zveřejníme a děkujeme. Naše obec zatím vyhlášku, která by pálení klestí a listí, řezání dříví a podobně zakazovala či omezovala, nemá. Jedna věc je vyhlášku vydat, druhá ji hlídat. Jsme na vesnici. Lidé by měli mít ohledy vůči spoluobčanům. Ctít nedělní klid, zbytečně neobtěžovat hlukem, prachem či kouřem. Dokud budeme ctít vzájemnou ohleduplnost, nebude nutné řešit to vyhláškou a postihy. Děkuji. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Bohumil KrálVložen: Po 17. únor 2014, 13:16:49 CET
Dobrý den páni zastupitelé. 
Podíval jsem se po delší době na webové stránky Malých Svatoňovic a jsem z nich docela zklamán. Jaksi se odsud vytratila bývalá otevřenost radnice a vstřícnost paní starostky. Vedle nic neříkající zprávy o veřejném přístupu k informacím za rok 2013 jsem zde nalezl i poněkud ukrytou informaci o záměru revitalizace místní železniční trati. Často do Svatoňovic jezdím vlakem a tak stále více vnímám rozdíl mezi stanicemi ve Skalici, v Červeném Kostelci a tou "naší", kdysi tak malebnou vstupní branou do rodného kraje bratří Čapků. Náš občan se ale může se záměrem této revitalizace (je to velice obsáhlý dokument) seznámit jenom na obecním úřadě. Přitom na webových stránkách města Rtyně je to dokument veřejně přístupný (stačilo by přidat jenom odkaz http://www.mestortyne.cz/oznameni-zameru-revitalizace-trati-hradec-kralove-jaromer-trutnov/d-205204 ) 
Ale když se s ním seznámíte, tak zjistíte důvod "utajení". Revitalizace se našeho nádraží patrně vůbec nedotkne! A tak budeme asi dál balancovat mezi vagóny po nevyhovujících nástupištích a pozorovat chátrání nádražních budov na "revitalizované trati". A to opravdu není dobrá zpráva. Ale i takové je třeba zveřejňovat! Možná, že se naši občané včas vzpamatují a pokusí se (snad i za přispění svých zastupitelů) i o prosazení revitalizace našeho nádraží. Času už mnoho nezbývá!!!
Odpověď: Tazateli musím vysvětlit, že České dráhy se ve zmiňovaném dokumentu neptají na názor občanů k chystaným úpravám. Tam je rozhodnuto bez účasti veřejnosti. Dokument je zjišťovací řízení Krajského úřadu KHK, zda úpravy na železniční trati nezasáhnou nevhodným způsobem do životního prostředí a zda si to nevyžádá zvláštní opatření v oblasti vlivu na životní prostředí.  
V žádném případě nemá náš obecní úřad důvod "tajit", že oprava nádražní budovy v Malých Svatoňovicích není součástí záměru "Revitalizace železniční trati Hradec Králové - Jaroměř - Trutnov". Naopak. Naším prvořadým úsilím je zajištění spojení pro naše občany a pak stav nádražní budovy a jejího okolí. Na tom neustále usilovně pracujeme. 
Eva Hylmarová, starostka obce
karel Skoda
od Malé Svatoňovice
Vložen: Po 11. listopad 2013, 08:14:52 CET
Poděkování: 
rád bych touto cestou poděkoval všem,kteří se podíleli na přípravě a organizaci výstavy 100 let Sokola. Zejména bych chtěl poděkovat panu Jiřímu Holubcovi, který byl duší celého projektu. Dále bych chtěl poděkovat sponzorům akce, především OÚ Malé Svatoňovice, Městu Rtyně v Podkrkonoší 
všem spolkům TJ Sokol Malé Svatoňovice,hasičům a ostatním občanům, kteří nám pomohli. Děkuji moc. Karel Škoda-předseda TJ Sokol
G.Burkoňová
od M.Svatoňovice
Vložen: Čt 7. listopad 2013, 11:24:18 CET
Dobrý den, 
ráda bych poděkovala všem organizátorům oslav ke stému výročí založení Sokola a k devadesátému výročí otevření školy v naší obci. Obě akce byly velmi zdařilé a poučné a jistě náročné na přípravu. Jediné, co mne zaráží, je skutečnost, že o tak významné události jako jsou oslavy 100 let Sokola nebyla žádná zmíňka v místním časopise Studánka. Můžete to prosím nejen Sokolům, ale i ostatním občanům vysvětlit? 
Děkuji.
Odpověď: Obě akce byly velmi úspěšné a organizátorům patří velký dík. Každý, kdo pořádal někdy podobnou akci ví, co je za přípravou starostí a hodin práce. Dokážu to posoudit a velmi si těchto aktivit vážím.  
Upoutávka oslav 100 let Sokola nebyla do redakce odeslaná. Vše, co občané i organizace mají zájem zveřejnit, je třeba zaslat na adresu studanka.ms@seznam.cz. Adresa je již několik let vždy ve Studánce, zároveň s termínem příští uzávěrky. Redakce bude velmi ráda za vaše příspěvky, jen je třeba je poslat. Děkuji. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Hana Formanova
od Rtyně v Podkrkonoší
Vložen: Čt 7. listopad 2013, 11:23:07 CET
Dobry den, 
chtela jsem se zeptat zda-li se ve vasi obci bude poradat pristi rok Masopust (2014). Pokud ano, muzete mi sdelit blizssi informace o terminu teto akce? Predem dekuji za odpoved. Preji hezky den. S pozdravem Hana Formanova
Odpověď: Termín masopustu v roce 2014 je 1.3.2014. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Pavel Nosek
od Malé Svatoňovice
Vložen: Pá 18. říjen 2013, 11:00:55 CEST
PODĚKOVÁNÍ 
Vzhledem k tomu, že se bohužel do nového čísla Studánky nedostala zmínka o nové informační tabuli u náměstí, tak jak jsem na zasedání zastupitelstva navrhoval, dovoluji si alespoň touto cestou poděkovat manželům Markovi a Martině Švrčinovým za zasponzorování a zařízení výroby tohoto užitečného a pěkného doplňku našeho náměstí. Díky patří i Josefu Kaláškovi, který informační tabuli zhotovil.
Odpověď: K poděkování se velmi ráda připojuji. Ve Studánce bude součástí připravovaného článku. 
Eva Hylmarová, starostka obce
Pavel Nosek
od Malé Svatoňovice
Vložen: St 1. květen 2013, 22:19:17 CEST
Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří organizovali či pomáhali s organizací včerejšího pálení čarodějnic. Myslím, že až na počasí se akce velice vydařila. Díky také patří všem účinkujím v doprovodném programu. V těchto nelehkých podmínkách rozkopané obce jsme si mnozí pálení čarodějnic v obci, natož na jejím náměstí dovedli jen těžko představit... Že by se z toho stala nová tradice? :-)
Powered by AkoBook V3.42
 
© 2006 Malé Svatoňovice. Stránky vyrobil Ing. Jakub Kult, MSc. - www.gigaweb.cz.