"Člověk musí jet daleko, hrozně daleko,
aby se dostal co nejblíž k domovu."

KAREL ČAPEK

 

 

Kotlíkové dotaceNadace ČEZ

Toulavý baťoh Kladského Pomezí

 

 

 

 

11.07.2018

Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

ČEZ Distribuce, a. s. informuje občany o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v obci Malé Svatoňovice v úterý 31. 7. 2018 od 7:00 do 19:00 hodin v lokalitě: Batňovice 147, část ulice Nádražní, Úpická, Pod Polskem, Zahradní. Podrobný přehled jednotlivých míst najdete zde.  Přerušení dodávky elektřiny je plánováné pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Děkujeme za pochopení. 

02.07.2018

Odprodej starých knihoven

Odprodej starých knihoven

Základní škola Malé Svatoňovice odprodá staré knihovny - cena 100 Kč/kus. Zájemci se mohou přihlásit na Obecním úřadě v Malých Svatoňovicích. Podrobnosti a foto najdete zde.

25.06.2018

Soutěž Vesnice roku 2018 Královéhradeckého kraje

Soutěž Vesnice roku 2018 Královéhradeckého kraje

Soutěž Vesnice roku je organizována ve dvou kolech, krajském a celostátním. Naše obec se v letošním roce do této soutěže přihlásila, a proto Malé Svatoňovice ve čtvrtek 7. června 2018 navštívila hodnoticí komise.
V letošním roce ocenění získaly tyto obce: 
ZLATÁ STUHA, vítěz – Stěžery, okr. Hradec Králové 
MODRÁ STUHA za společenský život – Žďár nad Metují, okr. Náchod 
BÍLÁ STUHA za činnost mládeže – Nový Hrádek, okr. Náchod 
ZELENÁ STUHA za péči o zeleň a životní prostředí – Malé Svatoňovice, okr. Trutnov
ORANŽOVÁ STUHA za spolupráci obce a zemědělského subjektu – Zlatá Olešnice, okr. Trutnov 
2. místo v soutěži – Strážné, okr. Trutnov 
3. místo v soutěži – Malá Úpa, okr. Trutnov
Celá tisková zpráva ze dne 25. 6. 2018 zde.

20.06.2018

Festival zážitků spouští web a představuje 10 prázdninových aktivit ZDARMA

Festival zážitků spouští web a představuje 10 prázdninových aktivit ZDARMA

Festival zážitků je česko-polský projekt, jehož hlavním cílem je nabídnout návštěvníkům v době letní turistické sezony co nejvíce různorodých zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. Tématy zážitkových akcí budou osobnosti, vojenská historie a tradice. Na české i polské straně bude Festival zážitků probíhat po dobu tří let. Každý rok budou akce zaměřeny na jedno z výše uvedených témat. Celkem se budete moci podívat na dvacet sedm míst.Veškeré podrobnosti naleznou turisté v papírové podobě v Katalogu zážitků (k dostání v IC Kladského pomezí) a na nově spuštěných webových stránkách www.festivalzazitku.cz. Celá tisková zpráva ze dne 18. 6. 2018 zde.

31.05.2018

Cyklobusy s novou tváří vyjedou už v sobotu 2. 6. 2018

Cyklobusy s novou tváří vyjedou už v sobotu 2. 6. 2018

Společnosti Branka o. p. s. a CDS s.r.o. Náchod opět zahajují cyklobusovou sezónu v Kladském pomezí. Poprvé cyklobusy vyjedou v sobotu 2. 6. 2018. V červnu a září se s nimi budou cyklisti moci svézt vždy v sobotu, neděli a státní svátky, v době letních prázdnin každý den. Modrá linka je zaveze např. do Stolových hor, Vambeřic nebo Broumova vždy o víkendu a svátcích. Ve všední dny (včetně těch prázdninových) svou cestu končí v Karlówě. Tento cyklobus je vhodný pro ty, kdo chtějí poznat přírodní krásy a církevní památky sousedního Polska. Celá tisková zpráva ze dne 31. 5. 2018 zde. Jízdní řád zde.

31.05.2018

Certifikát environmentálního vyúčtování

Certifikát environmentálního vyúčtování

V loňském roce občané naší obce odevzdali k recyklaci 901,39 kilogramů starých spotřebičů. Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající o přínosech třídění a recyklace elektrozařízení. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.

Více...
Stránka 1 z 5  > >>
Naposledy aktualizováno: 11.07.2018